האם ניתן לדרוש את הוצאות העבר בתביעת מזונות?

דרישה להוצאות העבר - עו"ד רן רייכמן (Ambro)

דרישה להוצאות העבר – עו"ד רן רייכמן (Ambro)

עורך דין רן רייכמן מסביר כי בתביעות מזונות, ידוע שדמי המזונות לילדים הנפסקים, הנם ממועד הגשת התביעה והלאה. במילים אחרות, אין הכוונה לדמי מזונות "רטרואקטיביים". עם זאת, עולה לא פעם השאלה מה באשר לסכומי הכסף שהוציאה האם לבדה על צורכי הקטינים – האם מגיע לה לקבל החזר על הוצאות העבר, בגין התקופה שלפני הגשת התביעה?

ככלל, קבלת החזר על הוצאות אלה ששימשו לטובת הקטינים, הוא עניינה של האם בלבד. לכן, אם מוגשת תביעה עצמאית של הילדים הקטינים המשותפים על ידי האם, לא יתבקש סעד להחזר הוצאות העבר.

נשים המעוניינות לתבוע הוצאות העבר ששימשו לטובת הקטינים בתקופה שלפני הגשת התביעה, מוטב כי יציינו זאת מוקדם ככל הניתן בהליך המשפטי. עו"ד רן רייכמן מוסיף כי מומלץ לציין זאת בתביעה של מזונות הקטינים. במקרה שבו הגבר והאישה נשואים, ייתכן כי הערכאה המשפטית תקבל את הטענה לפיה האישה 'מחלה' לבעל על החזר הוצאות העבר. אם השניים לא נשואים, צריך לבדוק מספר נושאים, החשוב בהם הוא מועד הגשת התביעה, ואם היא הוגשה באיחור, מדוע.

ומה לגבי הגבר? עו"ד רן רייכמן מציין שאביהם של הקטינים, עשוי לטעון שבחייו המשותפים עם האם, היא לכאורה השלימה עם כך – ולמעשה ויתרה על סכומי הכסף בגין תקופה זו.

פורסם בקטגוריה מאמרים, מזונות ילדים ואישה, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.